czwartek, 3 kwietnia 2014

zwiedzanie dalszej Wielkopolski

Parowóz też musi odpocząć… Więc w przerwie między jednym kursem a drugim, pozwiedzałam nieco okolicę.
Na początek pałac we Wroniawach.


Kościół w Przemęcie widać już z daleka.


W Siekowie jest pałac, w którym obecnie mieści się szpital neuropsychitryczny. To już drugi taki szpital, który spotykam w pałacu. Hmmm, fajnie mają pacjenci ;)


Dwór w Kluczewie chowa się prawie całkowicie za wysokim murem. Zresztą, trudno się dziwić, też bym nie chciała, żeby co chwilę ktoś mi zaglądał na podwórko ;) To jedyna sensowna fotka, jaką udało mi się zrobić.


W Barchlinie stoi sobie willa tudzież dwór. Z nazwą miejscowości trochę zamotka, niby jest Barchlin i Brachlin na mapie, a w rzeczywistości wygląda to tak, jakby był tylko Brachlin…


 W Popowie Starym też jest pałac. I też schowany za zamkniętą bramą. Przy bramie szyld, że niby wesela itp. a nawet zerknąć nie można. Dziwne…


W miejscowości Bucz jest piękny drewniany kościółek


 i pałac, w którym jest szkoła.


Zapadające ciemności nie zniechęciły mnie do zwiedzania, chciałam odwiedzić jeszcze dwa miejsca, między innymi dwór w Starej Dąbrowie.


A w najpiękniejsze miejsce trafiłam już niestety po ciemku… Już wjeżdżając do miejscowości Gościeszyn widać pięknie stylizowany mur, który otacza całą posiadłość. A za murem kryje się piękny pałac.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

witaj,
dziękuję za odwiedziny i komentarz. wszystkie są mile widziane :)